اندر مصائب وبلاگ نویسی

با سلام
مدتهاست که بدلیل اشتغال به خدمت سربازی دسترسی درستی به اینترنت ندارم و به همین دلیل به روز نیستم اما دیدن یکی از تیترهای نشریه فر سیمرغ مبنی بر بازداشت یک وبلاگ نویس بدلیل نشر اکاذیب در نیشابور( منبع خبر ) و چند روز بعد خبری در روزنامه خراسان مبنی بر بازداشت یک وبلاگ نویس سبزواری بدلیل نشر اکاذیب علیه یکی از مسئولین اون شهر( منبع خبر ) چیزی نبود که بشه به راحتی از کنارشون گذشت.
اگر با وبهای خبری که در زمینه نیشابور فعالیت می کنند آشنایی داشته باشید حتما از تعطیل شدن وبلاگ نیشابور سرزمین بینالود با بیش از ۴ سال سابقه فعالیت آگاه شدین.گرچه مدیر وبلاگ علت تعطیلی وبلاگ را این برخوردها عنوان نکرده اما بی تردید مشاهده چنین رفتاری در کنار دیگر دلایل شخصی باعث شدند تا این نویسنده  عطای این کار را به لغایش ببخشد .
در مورد برچسب”نشر اکاذیب” این را فراموش نمیکنم که در یکی از همین نشریات محلی خودمان یک بار هم وبلاگ ما را بر سر قضیه جداشدن ۴ روستا از نیشابور و الحاق اونها به خوشاب به نشر اکاذیب متهم کردند در حالی که تمامی اون مطلب ما بر اساس واقعیت بود.
 متاسفانه با وجود اینکه اغلب وبلاگ نویسان در زمینه ی نیشابور بدون هیچ چشم داشت و انگیزه اقتصادی و تنها از سر دلسوزی و برای اعتلای نیشابور وارد این عرصه شدند اما مشاهده چنین برخوردهای قهر آمیزی باعث کشیده شدن ترمز این فعالیت ها خواهد شد.
بیم از برخوردهای قهرآمیز مسئولینی که تاب انتقادات را ندارند باعث شده که خیلی ها قید فعالیت در این عرصه را بزنند چون در این راه هیچ حامی ای ندارند و اگر مطلبی هم نوشته می شود مبادا که در آن از کار هیچ مسئولی خورده گرفته شود.
شاید بهتر باشد که ما هم بعد از این جز نوشتن مطلب در مدح و ثنای مسئولین شهر مطلب دیگری منتشر نکنیم تا مبادا به “نشر اکاذیب” متهم شویم و کرکره وبلاگمان را پایین بکشند!

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز