کشور تنها بر اساس نظریات مقام معظم رهبری اداره می‌شود

نیشابور نیوز
به گزارش نیشابور نیوز به نقل ایسنا، مهندس علیرضا رشیدیان در یکصدو ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی که شب گذشته در استانداری خراسان‌رضوی برگزار شد، در خصوص شیوه‌نامه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجراهای صحنه‌ای موسیقی در مشهد، که بررسی بیشتر آن به جلسه بعدی این شورا موکول شد، اظهار کرد: آیت‌الله علم‌الهدی می‌فرمایند: «با موسیقی مخالفتی ندارم، مسائلی که باعث مخالفت می‌شود، اختلاط محرم و نامحرم، بدحجابی، نمایش مد و… است» که در همه این موارد نیز، در شورای فرهنگ عمومی اتفاق نظر وجود دارد.

وی ادامه داد: بحث در خصوص موسیقی مجاز است، موسیقی که براساس قوانین جمهوری اسلامی ایرانی و بیانات مقام معظم رهبری است چرا که این کشور تنها بر مبنای نظریات ایشان اداره می‌شود.

رشیدیان افزود: ممکن است مراجع و علمای دیگر نیز نظراتی در اینباره داشته باشند که قابل احترام بوده؛ اما اداره کشور تنها بر اساس گفته‌های ولی فقیه است.

 استاندار خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: اجماع علما هیچ‌گاه حادث نمی‌شود، چرا که اگر قصد داشته باشیم در خصوص موسیقی از علما سوالی بپرسیم، با پاسخ‌های متعدد و مختلف روبرو می‌شویم بنابراین بنا نیست برای اجراییات کشور وارد حوزه‌های دیگری شویم.

رشیدیان تصریح کرد: در شورای فرهنگ عمومی نیز بحث بر روی حرام بودن موسیقی نیست، انچه که در این جا مطرح می‌شود، بحث شیوه‌نامه‌‌ی اجرایی آن مجوزی است که براساس قانون به وزارت فرهنگ و ارشاد داده شده که به دلیل شرایط خاص مشهد، آیت‌الله علم‌الهدی توصیه کردند که بحث موسیقی در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح شود.

در ادامه، رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان‌رضوی، سعید احدیان در خصوص این شیوه‌نامه گفت: انچه که در خصوص موسیقی رپ وجود دارد این است که با برگزاری موسیقی سنتی در مشهد، موسیقی رپ تعطیل نخواهد شد، در واقع می‌توان گفت که این نوع موسیقی ادامه خواهد داشت و تغییر اساسی نیز در آن ایجاد نمی‌شود چون بحث این شیوه‌نامه تنها در ارتباط با موسیقی سنتی است.
وی اظهار کرد: علیرغم تاکیدهای امام‌جمعه بر لزوم پیگیری بحث موسیقی در شورای فرهنگ عمومی اما شاهد کم کاری این شورا در بحث موسیقی هستیم؛ جایی که وظیفه داشته این موضوع را پیگیری نماید.

احدیان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اگر موسیقی منع شود، کار به جایی برده نخواهدشد، چرا که نتیجه آن تصوری نادرست از یک تفکر انقلابی و مذهبی است، تصور اینکه شادی در موضوعات مذهبی جایی ندارد.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان‌رضوی تصریح کرد: بایستی مرکزی فراتر از دستگاه‌های دولتی اما با نظارت دولت وجود داشته باشد که دغدغه‌هایی که در این خصوص وجود دارد را با برنامه‌ریزی دقیق پیگیری کند.
نوشته کشور تنها بر اساس نظریات مقام معظم رهبری اداره می‌شود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی شهرستان نیشابور پدیدار شد.

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز