هدف غایی شوق انگیز کردن کلاسهای چند پایه است

نیشابور نیوز
صادق صادق‌ پور،مدیر کل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش کشور دراختتامیه همایش مدرسان کلاسهای چند پایه کشور در تالار عطار دانشکده علوم انسانی،دانشگاه آزاداسلامی نیشابور اظهار کرد:رسالت شما معلمان چند پایه رسالت سنگینی است واستفاده از روشهای متفاوت هدف غایی شوق انگیز کردن کلاسهای چندپایه است واین مستلزم شادی و شیرینی معلم است و دانایی زیبایی و نیکویی که همان علم،هنر واخلاق است راههای تولید شادی در جامعه است.
وی گفت:تازمانی که خودمان شاد نباشیم قادر به انتقال آن نیستیم و اگر انگیزه نداشته باشیم نمی توانیم به کسی انگیزه بدهیم.
صادق‌ پور خاطرنشان کرد:معلمین چند پایه یکی از پاکترین،بارزترین و موثرترین اقشار جامعه هستند و ویژگی های شخصیتی معلم در یادگیری دانش آموزان به مراتب اثر گذارتراست.
وی یادآور شد:همه معلمان در ایجاد شادی موثرنداما معلمان چندپایه تاثیرگذاری بیشتری دارند و برای این که بتوانیم شادی وانگیزه را به بهترین شکل ممکن به دانش آموزان انتقال دهیم باید به همه نیازها یوجود یخود پاسخ بدهیم و بین آنها تعادل برقرار کنیم.
مدیر کل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:اگرتعادل بین نیازها برقرار باشد خط ماخط موازی خواهد بود و آنوقت است که می توانیم بگوییم به شادی رسیدیم
این مقام مسوول اذعان کرد:باید به کلاسهای چندپایه به شکل یک فرصت نگاه کنیم و به جای نالیدن،به آن ببالیم و برای رسیدن به اهداف خاص باید هدفمند بود در واقع بارش اراده هادرعمل اتفاق می افتد.
شیرین ملکی معاون مدیر کل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش نیز در این همایش خاطرنشان کرد:  معلمین چند پایه کشور  ما پاک و زلال اند و در عین خلوص در حال رفع تشنگی فرزندان برومند این سرزمین اسلامی هستند.
وی  اظهار کرد :امیدواریم که بتوانیم در مقابل این همه خلوص و پاکی همکاران عزیز در کلاس های چند پایه قدم مثبتی در جهت اعتلای فرهنگ ناب اسلامی و گام موثری در جهت تحقق اهداف آموزش و پرورش که همان جایگاه واقعی یک معلم ارزشی است برداریم.
وی افزود: ما در کشور بیش از ۱۱۰ مدرسه تک دانش آموزی داریم که معلمین آنها با علاقه به انجام مشغول میباشند.
ملکی در پایان ضمن تقدیر از کلیه معلمین دلسوز به نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرد: هدایت  نسل آینده به دست معلمان این جامعه است و مسئولیت تعلیم و تعلم نسل جوان و آینده کشور بر عهده شماعزیزان نهفته است پس بر ماست تا در حد توان از دغدغه های آن ها بکاهیم تا این امر موجب خوشنودی این عزیزان را فراهم کند.
نوشته هدف غایی شوق انگیز کردن کلاسهای چند پایه است اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی شهرستان نیشابور پدیدار شد.

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز