شهردار:اخراج نیروهای مازاد کاری انسانی نیست

شهردار نیشابور گفت: اخراج ۹۰ کارمند شهرداری نیشابور با مصوبه جدید شورای شهر نیشابور لغو شد.

به گزارش عطارنیوز ،سید عباس حسینی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: اخراج ۹۰ کارمند شهرداری نیشابور جزو مصوبات شورای شهر بود و بنده نیز این مصوبه را ابلاغ کردم اما شب گذشته شورای شهر در یک جلسه فوری، این مصوبه را اصلاح کرد و این ۹۰ نفر به کار خود بازگشتند.
شهردار نیشابور بیان کرد: در حال حاضر شهرداری نیشابور دارای ۱۶۰۰ نیرو است اما تنها ۷۰۰ نیرو برای شهرداری نیشابور کفایت می‌کند اما به‌هرحال این افراد در طول زمان استخدام شده‌اند و اخراج آن‌ها کاری انسانی نیست.
حسینی گفت: این ۹۰۰ نیروی مازاد به شکل قراردادی، شرکتی و روزمزد با شهرداری در حال فعالیت هستند و تنها راهکاری که برای چابک سازی وجود دارد، تعدیل نیرو است و برای این مسئله سه راهکار در نظر گرفته‌ایم.
وی افزود: راهکار نخست این است که برخی کارمندان را با ۲۵ سال سابقه کاری بازنشست می‌کنیم، راهکار دوم اینکه افرادی که زیر ۱۵ سال سابقه کار داشته‌اند را به ازای هر ۵ سال، ۴ ماه پاداش و حقوق داده و در نهایت بازخرید می‌کنیم و راهکار سوم نیز برون سپاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی است.
انتهای پیام/

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز