وقتی دختر ما را به انحطاط اخلاقی، فساد و فحشا سوق می‌دهند همان زنده به گور کردن است/حضرت معصومه(ص) الگوی تعالی بخش دختران ما است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مقاومت بسیج نیشابور گفت:فرق نمی کند در جاهلیت مدرن امروزی وقتی که به حقیقت ارزش دختر پی برده نشود و او را به انحطاط اخلاقی فساد و فحشا سوق دهد همان زنده به گور کردن است! و همچنین ارزش و اعتبار و عزت اورا پایمال کردن، چه فرقی با زنده به گور کردن دارد.

به گزارش خبرنگار عطارنیوز ،حجت الاسلام و المسلمین حسین رحیمی همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه (س) در جمع خواهران بسیجی در نمازخانه شهدای بسیج این ناحیه گفت: دختران به عنوان رکن مهم جامعه ،که نقش مهمی درشکل گیری خانواده های اسلامی دارند می توانند قدرت بی بدیلی در ایجاد تمدن اسلامی باشند تا حدی که قادر هستند فرآیند جهانی شدن را از سقوط به اسفل السافلین به سمت صعود به مدینه فاضله مهدوی (عج) رهنمون گردانند.
 
وی اظهارداشت: نامگذاری روز میلاد حضرت معصومه (س) به عنوان روز دختر فرصتی مغتنمی برای بیان شخصیت، منزلت و مرتبه ایشان است خصوصا در حال حاضر که بی هویتی و بحران معنویت جمع کثیری از بشیریت را مبتلا ساخته و انحطاط از نوع غربی، شرافت انسانی و اخلاقی را هدف گرفته است تاسی دختران جامعه اسلامی به اسطوره ی علم و عفاف حضرت فاطمه معصومه (س) و الگو پذیری از ایشان زمینه ساز تعالی معنوی اخلاقی و علمی دختران نوجوان و جوان ما است.
 
وی تصریح کرد:لازم است دست اندرکاران فرهنگی کشور این فرصت های ذی قیمت را ارج نهاده و از تمام امکانات فرهنگی و زمینه های موجود برای تبیین و ترویج منش و شخصیت آن حضرت بهره برداری کنند .
 
مسئول تایید محتوا و نظارت بر امور فرهنگی بسیج نیشابور عنوان کرد:دختران جامعه اسلامی از آنچه که سال ها استکبار جهانی در کل عالم در راستای عفت زدایی و معنویت گریزی به وسیله ابزار متعدد دنبال کرده است در امان مانده و به واسطه برخورداری از فرهنگ فاطمی الگویی پسندیده از دختران عفیفه و فهمیده در جامعه جهانی ارائه نموده است، بی تردید این نوع الگو سازی برازنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و یکی از زمینه های مهم آن برقراری عدالت جنسیتی نه برابری جنسیتی در تمامی زمینه های اجتماع می باشد تا آینده پر از امید و نشاط برای دختران رقم بخورد.
 
رحیمی تصریح کرد: در جاهلیت مدرن امروز که همچون دوران جاهلیت نگاه ابزاری و منفی به این رحمت الهی (دختر) دارند.
 
وی خاطرنشان کرد:وجود دختر را در زمان جاهلیت ننگ می دانستند و اگر فرزندی مونث در زندگی آنها متولد می شد،بسیار ناراحت و غضبانک و یا فرار از قوم و قبیله خویش و یا باذلت و خواری نگهداری می کردند و بعضی اوقات موقعیت چنان رقم می خورد که آنها را زنده به گور می کردند.
 
وی ادامه داد:فرق نمی کند در جاهلیت مدرن امروزی وقتی که به حقیقت ارزش دختر پی برده نشود و او را به انحطاط اخلاقی فساد و فحشا سوق دهد همان زنده به گور کردن است! و همچنین ارزش و اعتبار و عزت اورا پایمال کردن، چه فرقی با زنده به گور کردن دارد.
 
وی عنوان کرد:دختران ایران زمین و جوامع اسلامی با تاسی از معصومین (ع)و سرمشق قرار دادن زندگی آنها به اعتلا و ارزش خود پی بردن و حاضر نیستند به ثمن بخس دنیوی برای جلب نظر و بی بند و باری و بی عفتی آن موقعیت ناب خدادای را از دست بدهند چرا که پیامبر خدا (ص) می‌فرماید “دختران فرزندان خوبی هستند آنها کمک کار زندگی خانوادگی و برکت زندگی شما و دلسوز شما می باشند”
انتهای پیام/
 
 

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز