فضل نیوز/ نقش آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه از تکلیفی به حمایتی تغییر می‌یابد


نقش آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه از تکلیفی به حمایتی تغییر می‌یابد
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور گفت: نقش آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه از تکلیفی به اجرای فعالیت‌های حمایتی تغییر می‌یابد.
دکتر سیدجواد قوامی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار فضل نیوز با اشاره به حضورش در اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور در تهران، افزود: در این اجلاس برنامه‌های ششم توسعه بررسی شد و وظیفه آموزش و پرورش اجرای ابلاغیه رهبری مبتنی بر عملیاتی کردن سند تحول بنیادین عنوان شد.
وی با بیان اینکه این ابلاغیه به قوای سه‌گانه داده شده است، اظهار کرد: ابلاغیه شامل ۱۳ بند توسعه در راستای منویات مقام معظم رهبری و امام راحل است که مشارکت همه اقشار جامعه را می‌طلبد.
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور با اشاره به مظمون سخنان ریاست جمهوری در این اجلاس مبنی بر اینکه توجه به آموزش و پرورش مسیر اصلی اقتدار ملی فرهنگ و آموزش کشور را رقم می‌زند، بیان کرد: نقش آموزش و پرورش در سند ششم توسعه بسیار پررنگ تعریف شده است که با انجام درست آن می‌توان قدرت آموزشی و ارتقای فرهنگی کشور را مشاهده کرد.
قوامی‌نژاد سیاست‌های آموزش و پرورش را در این سند، کیفیت‌بخشی، پرورش نیروی انسانی، تولید انسجام اجتماعی، توسعه دیپلماسی آموزشی و فرهنگی به‌منظور ترویج اسلام و روش‌های آموزش برتر و توسعه مدیریت مبتنی بر دانش اعلام کرد.
وی در بیان موفقیت‌های سیستم آموزشی شهرستان، اظهار کرد: امسال سه آموزشگاه شهید بهشتی فرزانگان و نمونه محبی نیشابور در میان ۸۵۴ دبیرستان استان توانستند مقام‌های دوم، پنجم و یازدهم آموزشگاه‌های برتر را کسب کنند.
این مقام مسئول محلی عنوان کرد: امسال نیشابور نسبت به پارسال ۲۸ درصد افزایش رتبه زیر هزار کنکور سراسری داشته است که دانش‌آموزان توانستند ۶۴ رتبه سه رقمی را کسب کنند.
قوامی‌نژاد با اشاره به افزایش معدل دانش‌آ‌موزان سوم دبیرستان نوید افزایش رتبه‌های برتر در کنکور سراسری سال آینده را داد.
وی همچنین از کسب مقام‌های برتر رشته‌های فنی و هنری در استان و کشور و راهیابی ۱۵ طرح دانش‌آموزان نیشابور جشنواره خوارزمی کشور خبر داد.

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز