ایسنا/ آغاز انتخاب هنرمندان جشنواره تجسمی جوانان


سه‌شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ / Aug 18 2015
تعداد کل اخبار: ۶۷۲
آغاز انتخاب هنرمندان جشنواره تجسمی جوانان
» سرویس: فرهنگی و هنری – تجسمی و موسیقی
کد خبر: ۹۴۰۵۲۷۱۵۳۶۶
سه‌شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ – ۱۱:۴۲
بیش از ۳۵۰۰ اثر از ۶۲۲ هنرمند جوان به دبیرخانه بیست‌ودومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان رسید.
به گزارش ایسنا، با پایان یافتن مهلت ثبت‌ نام و ارسال آثار به بیست‌ودومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، ۶۲۲ هنرمند ۱۵ تا ۲۴ ساله، سه هزار و ۵۰۴ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
هنرمندان جوان از تمام استان‌های کشور آثار خود را برای این جشنواره ارسال کرده‌اند که استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی بیشترین شرکت‌کنندگان و استان‌های همدان، هرمزگان، قم و ایلام کم‌ترین شرکت‌کنندگان این دوره جشنواره را دارند.
هیئت انتخاب جشنواره پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، هنرمندان نهایی را برای حضور در جشنواره که به‌صورت کارگاهی و عملی برگزار می‌شود، انتخاب می‌کند.
از بین آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره ۹۸۶ اثر عکس، ۵۹۷ اثر نقاشی، ۵۱۷ اثر طراحی، ۴۲۷ پوستر، ۴۱۸ اثر تصویرسازی، ۱۹۲ اثر حجم، ۱۵۰ کاریکاتور، ۱۲۳ اثر نگارگری و ۹۴ اثر خوشنویسی است.
تعداد ثبت‌ نام‌ کنندگان در بیست‌ودومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان نسبت به سال گذشته که ۵۳۲ نفر ثبت‌ نام کرده بودند، افزایش ۲۴ درصدی دارد.
بیست‌ودومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته‌های نقاشی، طراحی، نگارگری (نگارگری گل و مرغ، تذهیب)، ارتباط تصویری (پوستر)، عکاسی، کاریکاتور (کارتون، چهره)، تصویرسازی، خوشنویسی (نستعلیق) و حجم (آهن، گچ، گل و سفال) برای جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله، نیمه دوم شهریورماه ۹۴ برگزار می‌شود.
بیست‌ودومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، نیمه دوم شهریورماه در نیشابور برگزار می‌شود.
انتهای پیام

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز