فضل‌نیوز/ دو کلینیک تخصصی با اعتبار ۴۴ میلیارد ریال در نیشابور در حال احداث است


دو کلینیک تخصصی با اعتبار ۴۴ میلیارد ریال در نیشابور در حال احداث است
سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: دو کلینیک تخصصی در محل بیمارستان حکیم و خیابان سیدجمال‌الدین اسد‌آبادی(ارگ)جنوبی با اعتبار ۴۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارتخانه در حال احداث است.
به گزارش خبرنگار فضل‌نیوز، دکتر محسن عظیمی‌نژاد در نشست خبری تور سلامت در محل اتاق جلسات بیمارستان حکیم نیشابور، افزود: قبلا وزارت بهداشت گفته بود با توجه به اینکه قبلا پروژه بیمارستان سوم دولتی کلنگ رسمی نخورده و فونداسیون ریخته شده در آن برای ایجاد مسکن مهر نابود شده، اعتبار نمی‌دهیم زیرا باید اعتبارات اندک موجود در اجرای پروژه‌های نیمه تمام هزینه کنیم.
وی اظهار کرد: قرار شده است از محل اعتبارات ماده۱۸۰ که در اختیار نمایندگان مجلس بوده و امسال به‌خاطر مباحث انتخابات به نوعی در اختیار شورای برنامه‌ریزی شهرستان قرار گرفته دو اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی از طرف هر نماینده برای کلنگ‌زنی بیمارستان سوم دولتی اختصاص یابد تا بتوان برای بودجه سال ۹۵ ردیف اعتبار تخصیص داد.
این مقام مسئول محلی گفت: به‌دنبال راه‌اندازی ده تخت ویژه مراقبت نوزادان NICu هستیم تا تعداد این ظرفیت در نیشابور به ۲۸ تخت افزایش یابد.
عظیمی‌نژاد در خصوص اعزام برخی نوزادادن به بیمارستان‌های سبزوار یا مشهد، پاسخ داد: برخی اوقات ممکن است تخت ویژه پر شود، در نتیجه باید طبق تصمیم ستاد پزشکی مستقر در مشهد به بیمارستان‌های دیگر اعزام می‌کنیم و گاهی نیز ظرفیت خالی بوده و برای همین از شهرستان‌های مجاور چون تربت حیدریه یا قوچان پذیرش نوزاد خاص داشته‌ایم.
وی در خصوص اقدامات عمرانی دانشکده، اطلاع داد: احداث اورژانس جاده‌ای گلبو، احداث ساختمان بنفش آنژیوگرافی و آنژیوپلاسی خیرساز، ایجاد مرکز تحقیقات بیمارهای آندمیک در محل آزمایشگاه مرجع سلامت، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه مولکولی و ژنیتیک بیمارستان حکیم، راه‌اندازی آزمایشگاه مراکز روستایی در روستای اردمه بخش میان‌جلگه، شروع نوسازی و بازسازی مراکز بهداشتی درمانی شماره۶ شهری نیشابور، چکنه و بار و روستاهای گلبو و اسحاق‌آباد از جمله این اقدامات بوده است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور یادآور شد: اتمام ساخت خانه‌های بهداشت روستاهای همایی، مبارکه و رحمت‌آباد، راه‌اندازی دو پایگاه بهداشتی در بلوار جانبازان و محله مرتضی‌آباد نیشابور از دیگر اقدامات بوده است.
عظیمی نژاد اضافه کرد: یک دستگاه الکترو فورز با اعتبار دو میلیارد ریال با کاربرد تشخیص دقیق هموگلبین تالاسمی‌ها و بیماری‌های پروتئینی خریداری شد که نیاز متخصصان خون و سرطان در این باره برطرف شد و البته در سطح استان خراسان رضوی به غیر مشهد و نیشابور در هیچ جای دیگری نیست.

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز