شهرداری نیشابور میزبان 700 پزشک جهان اسلام شد

خبرگزاري آريا- بادعوت شهردار نيشابور مهمانان شرکت کننده در هشتمين کنگره پزشکان مسلمان جهان در مشهد براي بازديد ازجاذبه هاي گردشگري و مناطق ديدني ابرشهر تاريخ ، به نيشابور آمدند.
به گزارش خبرنگار آريا در نيشابور ، بادعوت شهردار نيشابور مهمانان شرکت کننده در هشتمين کنگره پزشکان مسلمان جهان در مشهد براي بازديد ازجاذبه هاي گردشگري و مناطق ديدني ابرشهر تاريخ ، به نيشابور آمدند. سيد عباس حسيني شهردار نيشابور در همين ارتباط، اظهار کرد: با توجه به اينکه شرکت کنندگان در همايش فوق از جمله پزشکان حاذق و برجسته جهان اسلام مي باشند تصميم گرفتيم که ضمن دعوت از اين عزيزان براي حضور در شهر کهن و تاريخي نيشابور پذيراي آنان باشيم و فرهنگ ، تمدن و تاريخ ابرشهر ايران را به نمايندگان شايسته جامعه پزشکي دنيا هرچه بيشتر معرفي نماييم.
وي يادآورشد: در طي سفر يکروزه فوق مهمانان از منطقه تاريخي خيام و عطار ، سايت شهرتاريخي و کهن شادياخ ، رباط عباسي و اردوگاه باغرود بازديد خواهند داشت و با صنايع دستي و ويژگيهاي فرهنگي و اجتماعي نيشابور آشنا خواهند شد.
حسيني با اشاره به اينکه شهرداري نيشابور تمام سعي و تلاش خود را براي ميزباني شايسته و متناسب با شان و مرتبه اين مهمانان ارزشمند به عمل خواهد آورد، تاکيد کرد: جلسات هماهنگي و تعامل بسيار خوبي با دستگاههاي نظارتي و امنيتي شهرستان در اين راستا برگزار شده و خوشبختانه با تاکيدات معاونت محترم استاندار و فرماندار ويژه نيشابور ، تمامي ادارات و نهادهاي ذيربط براي هرچه بهتر انجام شدن اين سفر نهايت همکاري را انجام داده اند.
گفتني است که هشتمين کنگره بين المللي پزشکان جهان اسلام با دعوت دکتر ولايتي مشاورامور بين الملل مقام معظم رهبري طي روزهاي نهم و دهم مردادماه به ميزباني مشهد برگزار گرديد.

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز