بیانیه به ياد نگين هنر انقلاب اسلامي

راه امام (ره ) و شهیدان انقلاب را ادامه خواهیم داد .
«مقام معظم رهبری»
   20 فروردین 97مصادف با سالروز هنر انقلاب اسلامي است و بيست وپنجمين  سالي است که پیام آور متعهد دفاع مقدس  ایران با همرزمان شهیدش به عملکرد ما می نگرند .
هر سال طراوت وعطر بهاری با رایحه جان فزای شقایق های عاشق دیار همیشه سبز ایران اسلامی را معطر می کند فروردین ماه که می شود اهالی فرهنگ و هنر این مرز و بوم دلشان برای ( راوی ) دلتنگ می شود .
آری ، امروز بيست  وپنجمين سالگرد شهادت  ( سید شهیدان اهل قلم  سید مرتضی آوینی) است کسی که هنر متعهد را با نثار خون پاکش قوام و داوم بخشیدواین روز را به نام هنر انقلاب اسلامی جاودان کرد .
سید مرتضی آوینی مي گفت:پايه اصلي هرچيز عشق وعرفان است و هنر تجلي شيدايي است وشيدايي هرچه هست در عشق است.
در طول قرون و اعصار انسان هاي بزرگ زینت تاریخ هستند و مرتضی آوینی زینت هنر انقلاب اسلامی است  .
امروز یاد و خاطره ( حاج مرتضی ) و تمامی همرزمان شهید او را گرامی می داریم و بر اعتقاد او صحه می گذاریم که گفت : شهـدا از دسـت نمی روند بلکه به دست می آیند که این باور با دست یابی به فن آوری هسته ای که ثمره خون شهدا ست در این روز به بار نشست .
ما سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم   وهنر انقلاب اسلامي را به تمامی اهالی فرهنگ و هنر ، اصحاب قلم ، ارباب جراید و مطبوعات تبریک و تسلیت عرض نموده و امید آن داریم خداوند فاصله ما را با شهدا کوتاهتر و معرفت مان را نسبت به شهدا افزونتر گرداند. انشااله
" راهش پر رهرو و یادش گرامی باد . "
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نیشابور
 
سید باقر میر علمدار
مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز