حیات وحش نیشابور درآستانه نابودی


نیشابور در سال ۲۰ مرداد ۱۳۸۹ همزمان با هفته دولت دارای پارک طبیعی حیات وحش شد.
به گزارش عطارنیوز ،نیشابور در سال ۲۰ مرداد ۱۳۸۹ همزمان با هفته دولت دارای پارک طبیعی حیات وحش شد که در آن زمان این پارک دارای اتاق صدا و سیما ، رستوران ، سویت ، سالن ویژه کنفرانس ، موزه فیلسوف شناسی و … این پارک دریاچه مصنوعی دارد که با بستن مسیر آب رودخانه ی “چخن” داخل دره، دریاچه ی مصنوعی با وسعت ۲٫۵ هکتار ایجاد گردیده در اطراف دریاچه، آلاچیق ها و سکوهای نصب چادر مسافرتی برای استراحت ساخته شده است. که امروز به علت بی توجهی گسترده مسئولین این دریاچه خشکیده است .
از جاذبه های این منطقه می توان به باغ پرندگان که می توان ، قرقاول، انواع مرغ شاخدار،‌ قو، پلیکان، انواع غازها و اردک و کبک و …نام برد ، زیستگاه پرورش پستاندارن گیاهخوار ۲۸ هکتار محیط زندگی طبیعی آهو، قوچ، کل، بز، میش، گوزن و … می باشد ، موزه ی مارهای زنده ی سمی تنها موزه ی مارهای زنده ی سمی در ایران است با ۴۰ مار سمی در ۸ گونه ی مختلف از انواع افعی، کبری، شاخدار، مارآتشی، شتری، بزمچه (بزغاله مار) و … که امروز این مجموعه ای بزرگ که در استان و همینطور کشور نظیر ندارد در گوشه ای رها شده است .


با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز