فضل‌نیوز/ برخورد پلیس با متخلفان آمار سوانح را کاهش می‎دهد


برخورد پلیس با متخلفان آمار سوانح را کاهش می‎دهد
رئیس اداره پلیس راهنمایی و رانندگی(راهور) نیشابور گفت: هر وقت با متخلفان برخورد کرده‎ایم آمار سوانح کاهش یافته است.
به گزارش خبرنگار فضل‌نیوز، سرهنگ حمیدرضا دهنوی در نشست خبری در اتاق جلسات ستاد فرماندهی انتظامی نیشابور، افزود: طبعا هر طرحی که اجرا می‎شود سبب نارضایتی گروهی می‎شود ولی هدف ایجاد فرهنگ ایمنی است؛ هدف ما پر کردن پارکینگ نیست.
وی با اشاره به اینکه کم هزینه‎ترین راه ایمنی یک موتورسوار استفاده از کلاه ایمنی است، تصریح کرد: کسی که از کلاه ایمنی استفاده نمی‎کند باید موتورش یک هفته توقیف شود.
این مقام پلیس نیشابور با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات شهرستان مربوط به عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت است، یادآور شد: بعد فوت موتورسواران بارها شاهد حضور اولیای دم در اداره راهور و تذکر به پلیس به خاطر سخت نگرفتن بر موتورسواران بوده‎ایم.
دهنوی با اشاره به اینکه در کل کشور در بحث تردد موتورسیکلت سواران دچار معضل هستیم، درخصوص مشکلات تردد معلولان موتوردار، گفت: جامعه معلولان همکاری خوبی با راهور داشته است تا جایی که دو گروه ۲۵ و ۳۰ نفر ه معلول گواهینامه گرفتند و البته موتوری‎های سه چرخ هم پلاک می‎گیرند مگر موتورهایی که به شکل غیر مجاز سه چرخ شده‎اند.
وی با اشاره به اینکه پارکینگ‎ها متعلق به نیروی انتظامی نیست، گفت: پلاک خودروهای زیادی به‎خاطر سرعت غیر مجاز در دوربین ثبت می‎شود و به مرور زمان خودرو توقیف می‎شود.
دهنوی با بیان اینکه یکی از اولویت‎های وزارت کشور کاهش سرعت در معابر است و مجبوریم سرعت‎کاه‎ها را ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: سنجش کیفیت رنگ سرعت‎کاه‎ها مربوط به شهرداری است و البته شهرداری در همکاری با نیروی انتظامی فعال شده است.

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز