شورای عالی انقلاب فرهنگی نتوانسته نگاه‌های یکسان را مدیریت کند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: عملا شورای عالی انقلاب فرهنگی نتوانسته است نگاه‎های یکسان را در حوزه فرهنگی، مدیریت کند.

به گزارش خبرنگار عطارنیوز , حمید ترقی در نشست مدیران و معاونان حوزه‎های علمیه شهرستان نیشابور در مدرسه علمیه‎الزهرا(س)، افزود: خیلی از آسیب‎های امروز کشور ناشی از تعدد تصمیم‎گیری متعدد فرهنگی است.
وی اظهار کرد: تا جایی که دستگاه‎های دولتی به انحای مختلف، دستگاه‎های عمومی به شکلی دیگر، حوزه و دانشگاه هم هر کدام به شکلی فکر و تصمیم می‎گیرند.
عضو هیئت امنای مدرسه علیمه‎الزهرا(س) نیشابور با اشاره به اینکه الان حوزه‎های علمیه نقش جدی در سیاست‎گذاری فرهنگی کشور ایفا نمی‎کنند، تصریح کرد: بین حوزه‎ها و نهادهای فرهنگی، هماهنگی اثربخش وجود ندارد که البته باید ساختارهای آن در مجموعه قوانین نظام و شیوه نامه های اجرایی مورد بررسی مجدد قرار گیرد.
ترقی تاکید کرد: اسلام ناب، تعدد رهبری سیاسی و تعدد رهبری فرهنگی را نمیپذیرد چون پذیرفتن این تعدد در حوزه اجتماعی، عامل نابسامانی بسیار است.
وی با بیان اینکه اعتقاد به ولایت فقیه به معنای لزوم هماهنگی مدیریت فرهنگی و سیاسی جامعه بود که تجزیه این دو وجه در طول تاریخ اسلام سبب بدبختی جامعه است، خاطرنشان کرد: که البته عموم اهل سنت بر این اعتقاد، مباحث را تفکیک می‎کردند ولی ما بر مبنای رفتار حضرت رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع) و پیروی از ایشان بر هماهنگی این دو تاکید داریم.
ترقی با بیان این اعتقاد که نقش حوزه در تمدن‎سازی جامعه اسلامی یک نقش بی‎بدیل است، اضافه کرد: ما برای پیاده کردن احکام اسلامی نیازمند قربانی کردن بسیاری از خواسته‎های شخصی هستیم.
انتهای پیام/

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز