اتفاقات و ناهنجاری‎های جامعه رنج‎آور است

امام جمعه نیشابور گفت: اتفاقات و ناهنجاری‎های زیادی در جامعه رخ می‎دهد که واقعا رنج‎آور است.

به گزارش خبرنگار عطارنیوز , حجت‎الاسلام اسماعیل مقری موذن در جلسه مدیران و معاونان حوزه‎های علمیه نیشابور در حوزه علمیه‎الزهرا(س) این شهرستان، افزود: پیامبر اکرم(ص) نیز نگران مسائل ایمانی، اعتقادی و رفتاری جامعه بودند.
وی اظهار کرد: خود دغدغه برای داشتن یک جامعه دینی مهم است و اینکه برای آن فکر و حرکت کنیم و آرام و قرار نداشته باشیم خیلی ارزشمند است.
این مقام مسئول در شهرستان با اشاره به کسب رتبه‎های علمی توسط دانش‎آموختگان، گفت: حوزه‎های علمیه محل درس و پژوهش هستند و اهمیت این موضوع نباید مغفول بماند.
مقری یادآور شد: صرف اینکه طلبه‎ای چند سال درس خوانده باشد، کافی نیست بلکه باید به صورت تخصصی در مقابله با شبهات تربیت شود زیرا با معلومات کم نمی‎توانیم به جنگ شبهات برویم.
وی اضافه کرد: در بخش مسائل تبلیغی نباید بسنده به منبر شود بلکه باید از شیوه‎های مختلف برای تبیین مسائل اسلامی و جلوگیری از انحرافات اجتماعی استفاده کنیم.
امام جمعه نیشابور خاطرنشان کرد: حوزه می‎تواند با برنامه‎ریزی برای برخی امور و استفاده از ظرفیت ستاد احیای معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی و ستادهای مرتبط، برخی امور را اجرایی کند و پیش ببرد.
مقری تاکید کرد: باید با ارتباط‎گیری از ظرفیت علمای قم و مشهد متناسب با نیازهای شهرستان استفاده شود.
وی با بیان اینکه کارهای فرهنگی باید مستمر باشد و برای انجام آن باید افراد لازم پرورش یابند، اضافه کرد: ضمن اینکه نگرانی‎های زیادی وجود دارد ولی باید به فضل الهی امیدوار باشیم تا خداوند متعال به کارهای ما برکت دهد و الا به نتیجه نمی‎رسد.
انتهای پیام/

با مشترک شدن در خبرنامه ی خبرهای نیشابور جدیدترین خبرهای نیشابور و خراسان رضوی را هر روز در صندوق رایانامه خود دریافت کنید.

خبرهای داغ امروز